#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 

Thomas Azier

foto: Bart Winter
In tegenstelling tot wat zijn leeftijd doet vermoeden (Thomas Azier werd in 1987 geboren) heeft deze muzikant al behoorlijk wat ervaring in de muziekindustrie.

Toen Azier vijf jaar was, begon hij piano te spelen. Op zijn veertiende werd, na het beluisteren van Miles Davis’ Tune up, duidelijk dat jazz één van de grote invloeden op zijn muziek zou worden. Juist het vrije element spreekt Azier aan in deze muziek. Naast jazz luistert hij veel naar soulmuziek (neosoul, soul/funk). Ook deze stroming zal later een duidelijke stempel op Aziers werk drukken.

Hij besluit zanglessen te nemen en maakt vervolgens deel uit van een aantal verschillende bands, te weten: Lush (jazzfunk), Grootmeester Jan (funk/hip hop), Dhuez (soul/jazz/pop/hip hop) en Rudawski (ambient/jazz/soul).

In 2005 gaat Azier aan de Academie voor Popcultuur in Leeuwarden studeren. In de zomer van dat jaar vindt hij het ook tijd voor een volgende stap op muzikaal gebied. Azier maakt een selectie uit eigen geschreven composities en arrangementen en besluit deze te vervolmaken. In 2006 vertrekt hij naar Italië en Portugal om daar inspiratie op te doen voor nieuwe nummers, maar ook om te spelen met Italiaanse muzikanten.

Uit alle inspanningen rolt in maart 2007 de debuut-ep Black & Grey (uitgegeven in eigen beheer). Het nummer Move Out Of Line op dit album is het resultaat van de samenwerking met Italiaanse musici in Rome. De cd is verder een mix van pop, jazz, funk en soul. Azier heeft daarnaast de balans gevonden tussen uptempo- en langzame nummers.

Het winnen van de voorronde van de Kunstbende in Friesland betekent een stimulans voor zijn carrière. Landelijke aandacht krijgt Azier door op te treden in het voorprogramma van Idols-winnaar Boris, Room Eleven en andere acts. Hij staat op het podium met achtergrondzangeressen en een (wisselende) begeleidingsband. Sinds kort speelt Aziers broer gitaar in die band. Ook maken Ruurd-Jan de Meulder en Wessel Spijkerman (respectievelijk (contra)bassist en drummer; onder andere Rudawski, Dhuez) deel uit van de begeleidingsband.

Momenteel werkt Azier aan nummers voor een nieuw album. Deze cd zal soul-georiënteerd zijn. Op 10 januari 2008 staat hij op GrunnSonic.

Website: http://www.thomasazier.nl
Myspace: http://www.myspace.com/thomasaziermusic


Bezetting

Thomas Azier


Discografie

Black & Grey

release: 2007-03-00
medium: cd
size: regular


Get Loaded 3

release: 2008-01-00
medium: cd
size: regular
tracklist:
1. Jean Parlette - Chaos
2. Flux - Chocola
3. Oceana Company - A Real Place
4. Kim Janssen - The Wages Of An Easy Life
5. Rolodex - Monkey Shuttle This
6. Thomas Azier - Move Outta Line
7. Times New Roman - Fucked Up Pussycat
8. Boris Bunnik - Be Love (Short Walk Edit)
9. EL PRES feat. Starvin’ B - Get You Goin’
10. Children Of 9 - Decay
11. New Killer Stars - Hebrew Matthew


Foto's

Thomas Azier achter de toetsen


foto: Bart Winter