Fandango
|
|
De groep heeft een omvangrijke geschiedenis. Kenmerkend zijn de vele bezettingswisselingen, waaronder eind 1979 het vertrek van drie leden naar Boozy.
Optredens vinden onder meer in 1981 plaats op het 5 mei festival in het Noorderplantsoen. Ook treedt Fandango heel veel op in cafe Churchill en in De Koffer. De bezetting uit deze periode is ook op de verzamelelpee Northern Lights: Judy and the blues te horen uit 1979 (GIP 55.008).
Deze tweede lichting Fandango heeft twee singles uitgebracht. Maar dan met Henny Bos ivp Eddy Boschma. Vanaf de tweede single is Henny Bos weer vervangen door Gerard Schreuder.
In de nadagen wordt Michiel Hoogenboezem vervangen door Tjalling Bos, en nog iets later wordt Tjalling weer opgevolgd door Jeroen van Olphen.(ex Djaga).
In 1983 heft Dirk Stelder de band op en gaat hij verder met Nederlandstalig werk onder zijn eigen naam.
Drummer Michiel Hoogenboezem wordt later een succesvol producer en zal vele groepen naar de top brengen.
Bron aanvullingen: Dirk Stelder
Bezetting
Bezetting 1979:
Frank de Jong - drums (later naar Catwalk)
Eddy Boschma - basgitaar en zang
Willem Veenhof - toetsen, dwarsfluit en zang
Richard Bartels - conga’s en percussie
Bezetting 1980:
Klaas van Dijk - toetsen en zang (ex Dingo)
Dirk Stelder - gitaar en zang
Eddy Boschma - basgitaar
Michiel Hoogenboezem - drums
Discografie
Better reasons
release: 1981-00-00
medium: vinyl
size: 7"
tracklist:
Kant A
Better reasons
Kant B
All round devastation
Dance the tango
release: 1982-00-00
medium: vinyl
size: 7"
tracklist:
Kant A
Dance the tango
Kant B
Step on the line
Foto's
Fandango foto zwart wit
Bandnaam: Fandango
Omschrijving: vlnr. onbekend, onbekend, onbekend, Frank de Jong (drums), onbekend
Gelegenheid: maken bandfoto
Locatie: onbekend
Datum: onbekend
Fandango foto zwart wit
Bandnaam: Fandango
Omschrijving: vlnr. Dirk Stelder (gitaar en zang), Michiel Hoogenboezem (drums), Klaas van Dijk (toetsen en zang), Henny Bos (basgitaar)
Gelegenheid: maken bandfoto
Locatie: onbekend
Datum: onbekend




