#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 

The Skyscrapers

Een groep die bestond van 1964 tot 1968.

Oorspronkelijk heet de groep Hank & the Skyscrapers maar wanneer Henk in 1966 de band verlaat, gaat de groep verder als The Skyscrapers.
Op het laatst heet de groep The Scraps.

Hoogtepunten zijn optredens samen met The Sandy Coast en The Bintangs, beide groepen uit het Westen. Deze vinden plaats omdat de band zich verbonden heeft met het grote theaterbureau Paul Acket.
Verdere hoogtepunten zijn optredens in Parkzicht in Veendam, waar de groep heel veel speelt en in Café Lut in Garnwerd, waar de drummer op het biljart plaats moet nemen.

Ook in ‘t Krotje, Tour ‘66, de Starclub Oosterpark en vele andere podia treden de Skyscrapers op.
Ze spelen aanvankelijk muziek in de stijl van The Shadows.

Later komt er een zanger bij en wordt het meer op blues en beat georiënteerde muziek, met als voorbeelden Them en The Animals.
De groep krijgt bekendheid als groep die nooit op zondag optreedt. Dit om principiële redenen van twee van de groepsleden en daar wordt dan ook vrijwel altijd rekening mee gehouden.

De Skyscrapers repeteren altijd op een zoldertje van garagehouder Pol in Hoogkerk.
In 1969 zien we Bob Oldenburger terug in Tonality Blue, samen met Hans Hoeksema, gast-drummer in de laatste maanden van The Skyscrapers.

Eind 1968 valt de groep uit elkaar.


Bezetting

Bezetting:
Henk ‘Hank’ Wieringa - sologitaar
Jaap Kats - slaggitaar
Hans Kats - basgitaar
Jan Gast - drums

Drie maanden na de start in april 1964, komt John Wieringa bij de band en vertrekt Hans Kats.
Vlak daarna komt Hans van der Berg als zanger bij de groep.

In het voorjaar van 1965 vertrekt Hans van der Berg en komt, op advies van Lou Leeuw, Tonny ten Hoove als zanger voor hem in de plaats.
In januari 1966 vertrekt Henk Wieringa en komt Bob Oldenburger bij de groep.

Jaap Kats wordt sologitarist en Bob gaat slaggitaar en orgel spelen.
Als Jan Gast in militaire dienst gaat, drumt Hans Hoeksema voor hem.