The 4 D.G.-set

Laatste aanpassing op 29-07-2010 11:05:28

The 4 D.G.-set
Een groep die onder deze naam maar kort bestaat, aangezien de naam bij zaalhouders problemen geeft. 4 D staat voor de vier jongens van wie de achternaam met een D begint. Er is er één van wie de achternaam beging met een G, dus The 4 D.G.-set. Simpel, denken de jongens, en origineel, zeker voor die tijd. Maar zaalhouders begrijpen het niet.

De groep onstaat in 1966 uit een aantal bekende groepen, zoals Ronnie & the Screamers en de Beathunters (de latere Mads). In 1967 wordt de naam veranderd in Flash.

Hoogtepunten van de groep zijn optredens in de Starclub Oosterpark, de Flinstone bar en in Daddle Doefie.

De groep onderscheidt zich door een heel rustig soort muziek te spelen, eigenlijk 'lieve' liedjes voor die tijd.
Dit komt ook tot uiting in de naam die de groep verzint voordat ze zich definitief omdoopt tot Flash: de groep heeft ook nog opgetreden onder de naam Love Sound Group.