#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 

Cinnamon

De stad-Groninger popband Cinnamon bestaat van 1993 tot 1997.

Eerst heet de band The Passengers, maar toen U2 en Pavarotti met een project kwamen met dezelfde naam koos de band voor Cinnamon, naar een nummer van Neil Young (Cinnamon girl) en omdat zanger Jeen van kaneel hield.

De songwriters Jeen de Vos en Stef Steneker zijn al langer solistisch bezig als ze elkaar in 1992 leren kennen in de Neil Young coverband ‘Hearts of Gold’. Ze besluiten samen een band te beginnen.

De band maakt in 1995 onder de naam The Passengers de zeer succesvolle demo ‘Magazine cover girl’. Deze wordt naar verluidt nog steeds vaak gedraaid op diverse plekken in Nederland en Belgie.
Onder de naam Cinnamon speelt de band later erg veel in en buiten de stad Groningen.

Het nummer ‘Alright now’ verschijnt op de verzamel cd ‘Cdemo’ (1996).

De band doet mee aan het Rode Oortjes festival en aan voorronden van de Pop=Prima prijs.

Tijdens het opnemen van de demo cd ‘The Temple’ wordt de band plotseling onverwacht door Stef en Jeen ontbonden.


Bezetting

Jeen de Vos - zang en gitaar
Stef Steneker - zang en gitaar
Eric Bosma - basgitaar
Sietze-Jan Boer - drums