#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 

Vrizze Wichter

Mei 1997: Een prachtige zonnige dag bij de Ter Apelersluis aan het Ruiten A-kanaal. Bernard Meulman (Fiebeldekwinten) en Alex Vissering (alias Alex Vissering), beide dan veertigers, besluiten starende in het water de band “Vrizze Wichter” op te richten.

Als therapie tegen een midlife-crisis schrijven Meulman en Vissering vijftien nieuwe liedjes. Groningstalige teksten, Ongecompliceerde “lekkere” muziek. Hier en daar een beetje kritiek, zelfspot maar ook een vleugje romantiek en pure hartstocht.

Wars van synthesizers en computermuziek wordt een vijfendertig jaar oud Hammond Orgel uit Limburg gehaald. Een Vox lampenversterker uit de sixties wordt opgepoetst en muzikanten gerecruteerd. Voor dit aanvankelijk geheime studioproject blijkt zoveel belangstelling te zijn, dat de heren besluiten de CD “Vrizze Wichter” versneld uit te brengen. Van deze eerste CD wordt het nummer “Ainzoam”, gezongen door John Vissering, een groot regionaal succes.


Bezetting

De bezetting op de eerste CD van “Vrizze Wichter” bestaat uit:

Bernard Meulman en Alex Vissering - teksten, muziek, productie en zang
Jan de Vrieze - gitaren en productie
Freek Lagerwey - piano, hammondorgel, saxofoon, accordeon en gitaar
John Vissering - basgitaar en zang
Jaap Vissering - drums
Rene Veenstra - gitaren en basgitaar
Wim van der Glas - mondorgel en blokfluit
Bert Gersonius - trompet
Michiel Hollanders - gitaar


Discografie

FAB VARE


Vrizze Wichter